Reisiblogid Travellerspoint-is

Puerto Escondido

Vaikne ookean, rand ja limonada minerale

sunny 30 °C

Bussijaamast võtame takso hotelli. tripadvisorist sai välja valitud Puerto Escondido (PE) hotell nr 2 (nr 1 ei olnud kohti) ja tuba meili teel Eestist ette broneeritud. See on hea mõte, sest hotell on pisike, aga väga tore ja nunnu. Tuba 400 $ / öö, mis on väga normaal. See ei asu küll linna keskuses, aga kohe hotelli juures asub PE parim rand - Carrizalillo Beach. Takso linna maksab 25 $.

Kuna oleme ööga laskunud 2500 m, siis vahe on kohe tuntav. Kraadid on kuskil 30 juures ja õhk soe ja niiske. Kuihea! Suundume hotelli kohvikusse hommikusöögile. Võtame hotcakesid, puuviljad, värsked mahlad ja kohvid ja öö bussis jääb seljataha. Ega meil väga suurejoonelisi plaane ei olegi - randa! Randa minekuks tuleb treppidest all minna ja oledki väikeses fantastilises rannas. Olemas nii rannabaarid-toolid kui ka surfitunnid-laenutused. Loeme, päevitame ja tarbime külma õlut ning limonada mineralet (4 laimi mahl, natukene siirupit, mineraalvett ja jääd). Limonadat teen hiljem ka Eestis, väga väärt kraam.

Peale pärastlõunast dushi asume linna poole, eesmärgiks El Jardin resto Zicatela rannal. Läheme jala, näeme ära lähedalasuvad poed-baarid-krossiraja aga eksime ka ära. Vahemaa on pikem kui me arvasime. Eksimise tulemusena satume ka bussijaama, kus ostame ära piletid San Cristobali (466 $), 12h. Kuna peame oma nimed paberile kirjutama, siis märkame, et enne meid on samale paberile nime kirja pannud keegi Aivar Pärnpuu - tervitame! Vaatame üle ka kuulsa Zicatela ranna oma suurte lainetega. Otsustame, et meie rand on parem. leiame peale suurt otsimist selle koha üles ja esimest korda tuleb tunnistada, et LP soovitatud Top Choice on jura mis jura. Ostame kõrvalasuvast poest õlled ja promeneerime. Minul on suurejooneline plaan, et tonights the night! Hakkame napsutama. Aga kõik baarid on tühjad ja vaiksed, inimesi ka nagu pole, kõik puha vanainimesed. Istume veel ühte rannabaari ja tellime 35 $ eest margaritad. Same need Mehhiko pärismargariitad, mille mina ristin mereveeks sortsu tekiilaga. Kahjuks maitsvaid frozen margariitasid saame alles Playa del carmenid, kus on juba paduturistikas. Seniks oleme õlle peal. Kuigi peoõhtu jäi oodatust oluliselt vähem rajumaks, püstitame uue rekordi - läheme magama alles kell 23!

Järgmised kaks päeva tegeleme Puhkamisega ehk siis ei tee midagi. Hommikusöögi sööme El Cafecitos, mis asub u 20 m meie hotellist. Väga mõnus kohvik, sööme seal nii hommikul kui ka lõuna ajal. Seal kõrval on ka väike tore kreaamika ja klaasipood, mis pigem näeb välja nagu ladu. Hinnad on naljahinnad. Ostan 80 $ eest kaks fantastilist veiniklaasi, mis on nagu maailitud peekrid. Päeva veedame rannas, õhtul läheme jälle Zicatelale, seekord Mangosse, mis eelmisel päeval silma jäi. Toit on OK, happy hour puhul tellime kaks maasika margariitat ühe hinnaga, 45 - ikkagi pettume. Ookeanivesi maasikate ja tekiilaga. Järgmisel päeval teeme täpselt samasid asju, ainult et õhtul läheme bussijaama, et sõita San Cristobali. Seekord on bussifirma OCC ja buss ei ole nii luks. Kuna sõidame sisemaale ja mägedesse, on tee hästi käänuline. Alustuseks näidatakse hästi valjult mingit Hollivuudi filmi aga hispaania keeles. Õnneks on mul kõrvatropid ja ka unerohi aitab välja. Ärkan alles San Cristobalis, aga Mirrul on sinna jõudes seljataga raske magamata öö.

Kirjutas tkallas 01:30 Sildid Mexico

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Kommenteerimiseks pead olema sisse loginud Travellerspoint-i.

Login