Reisiblogid Travellerspoint-is

Kokkuvõte

Natukene sissejuhatus ka

Meie mehhiko reis toimus 26.01-09.02.2011

Reisil käisid Triin ja Mirjam (varem koos käidud Tai 2x, Malaisia 1x, Dominikaan)

Lennupiletid ja planeerimine

Mehhiko sattus meie reisiplaanidesse nii, et Lufthansal tulid algusega Helsingist väga head kampaaniahinnad Mexico Citysse, Caracasesse ja Sao Paolosse Brasiilias. Piletid ostsime ette ikka päris pikalt, mais 2010 ja maksime nende eest ca 7000 krooni, mis on ikka väga hea hind. Reisiplaani sai koostatud kasutades erinevaid reisiblogisid, peamiselt Rännumehe blogi kasutades. Tripadvisor ja Lonely Planet aitasid ka. Hoolimata paarist altvedamisest, jään ikkagi tulihingeliseks Lonely Planetiga reisimise pooldajaks. Reisil üsna asendamatu.

Siselennud

Olles Londonis WTM turismimessil, sain Mehhiko standist väga hea nimekirja kohalikest lennufirmadest, kellega Mehhiko siselende teha:

Aeromexico www.aeromexico.com
Viva Aerobus www.vivaaerobus.com
Interjet interjet.com.mx
Volaris volaris.com.mx

Hindasid tuleks omavahel võrrelda, osadel on pagas tasuta, teistel mitte. Meie lendasime Cancun-Mexico City Volarisega, koos pagasiga läks pilet maksma 107 USD.

Majutus

Esimest korda broneerisime kogu reisi hotellid ette, välja arvatud siis San Cristobalis. Kuna me liikusime palju ja enamasti ööbussidega, siis tundus liigne koorem hakata ööbussilt jõudnuna eri majutusasutusi läbi kammima. Tagantjärele ütlen, et see oli väga õige otsus. Väga mugav oli bussijaamas takso võtta ja kirjutatud hotelli aadress taksojuhile anda (kes enamasti rääkis ainult Hispaania keelt). Kindlasti tasub ette broneerida Mexico Citys ja Playa del Carmenis. ka Tulumis, kui sinna satud, sest kõrghooajal (dets-veebr) võib kohti olla vähem, kui soovijaid. Kogesin seda ühele tuttavale detsembrisse Tulumi hotelli otsides.

Hinnad on pigem soodsad. Välja arvatud Kariibi mere ääres aga ka seal on mõistlike variante saada. Meie ööbisime 3* taseme hotellides. Puerto Escondidos ja San Cristobalis saab hea toa 400-500 $ öö eest, PDC maksime 70 USD öö eest (aga tegu oli turismitöötaja sõbrahinnaga).

Suurtes linnades tasub broneerida www.agoda.com või www.booking.com abiga, väiksemates kohtades tegin nii, et otsisin Trip Advisorist sobiva hotelli, googeldasin ja broneerisin otse.

Keel

Meid üllatas, et olime ühed vähesed turistid, kes ei osanud hispaania keelt. Kõik ikka natukene hablosid seda. Mina õppisin selgeks numbrid ja sellest oli tegelikult suur kasu. Jällegi, LP on olemas väike sõnastik, millest on abi nii menüü kui ka numbrilise poolega.

Lemmikud

Triinu TOP:

1. Puerto Escondido - eriti mõnusa ranna pärast
2. San Cristobal - väga mõnusa atmosfääriga linnake
3. Mexico City - saab reisi üllataja tiitli. Tõeliselt ilus suurlinn.

Mirjami TOP:

1. Teotihuacan
2. Maya külade tuur San Cristobalis
3. Playa Del Carmen'i värsked ja superhead mahlad ja magusad Margariitad

Tegelikult oli kogu Mehhiko üks suur positiivn üllataja. Võib-olla oli asi selles, et minu ootused polnud nii suured (kui poleks Lufthansa odavaid pileteid, ei oleks ma ilmselt niipea sinna sattunud). Aga tagantjärele ütlen, et see on ikka üks väga kihvt sihtkoht just sellepärast, et käisime läbi nii erinevad piirkonnad. Sai rannapuhkust ja sai kultuuri (aga mitte liiga palju!).

Üldkokkuvõttes ma annaksin Mehhikole oma all time TOP 5 sihtkohtade seas 3. koha:

1. Austraalia
2. Tai
3. Mehhiko
4. Uus-Meremaa
5. Madeira

Kirjutas tkallas 05:46 Sildid Mexico

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Kommenteerimiseks pead olema sisse loginud Travellerspoint-i.

Login